Pożyczki bez CRD

Pożyczki bez CRD

W planach Ministerstwa Finansów jest przygotowanie kilku bardzo ważnych dla pożyczkobiorców zmian. Ma powstać właśnie omawiany tu CRD, to znaczy Centralny Rejestr Dłużników wraz z klauzulą niwelującą bezprawne unikanie podatków. Będzie to miało bezpośredni wpływ na rynek finansowy w Polsce, w tym między innymi właśnie sektor pożyczek chwilówek oferowanych przez internet.

Zmiany powinny pojawić się w prawie w latach od 2014 do 2017, a związanie będą z założeniami Rady Unii Europejskiej. CRD zawierać w sobie będzie dane o dłużnikach, którzy nie tylko unikają płacenia podatków, ale również składek ZUSowskich oraz mandatów. Pomniejsi dłużnicy nie muszą się jednak obawiać, gdyż rejestr zawierać w sobie będzie informacje o tych osobach, które zalegają w kwocie powyżej 500 złotych.

Pożyczka bez CRD

Zakładając, że tak samo, jak pożyczkobiorcy unikają praw związanych pożyczkami chwilówkami i zaciągają pożyczki bez BIK, BIG czy KRD, tak samo powstaną z czasem takie produkty finansowe, jakimi są pożyczki bez CRD. Tylko czekać ich w spisach instytucji finansowych, jakimi są parabanki.

[Głosów:2    Średnia:5/5]